Liberalismus

Liberalismus - Ludwig von Mises | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ludwig von Mises
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Liberalismus.pdf


Chcete si knihu přečíst?Liberalismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ludwig von Mises. Číst Liberalismus Online je nyní tak snadné!

POPIS


Misesův Liberalismus je klasickým dílem, ve kterém autor obhajuje myšlenky svobody a míru, myšlenky liberalismu. Přestože kniha byla napsána již v roce 1927, argumenty ve prospěch svobody v ní obsažené neztratily nic ze své platnosti. Spíše naopak. V knize se dozvíte mimo jiné, proč je mír tak důležitý pro rozvoj ekonomiky, proč je socialismus dlouhodobě neudržitelný, proč jakákoli malá regulace povede postupně k větší a větší byrokracii a proč je nebezpečná nadvláda většiny nad menšinou.


...ismus (latinsky liber svobodný, liberalis svobody se týkající, svobodomyslný) je politický směr nebo také filosofický pohled, který stojí na tom, že svoboda je prioritní politická hodnota ... Liberalismus Geschichte ... . Tato ideologie původně vznikla v 17. století v Anglii a má kořeny v evropském osvícenství.V různých oblastech světa se však liberalismus dále vyvíjel odlišně, a proto ... Der Liberalismus (lat. liber, libera, libeum: „frei"; liberalis „die Freiheit betreffend, freiheitlich") ist eine Grundposition der politischen Philosophie und eine historische und aktuelle Bewegung, die eine freiheitl ... Liberalism | Definition of Liberalism by Merriam-Webster ... . liber, libera, libeum: „frei"; liberalis „die Freiheit betreffend, freiheitlich") ist eine Grundposition der politischen Philosophie und eine historische und aktuelle Bewegung, die eine freiheitliche politische, ökonomische und soziale Ordnung anstrebt. Hervorgegangen ist der Liberalismus aus den englischen Revolutionen des 17. Liberalism is a political and moral philosophy based on liberty, consent of the governed and equality before the law. Liberals espouse a wide array of views depending on their understanding of these principles, but they generally support free markets,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY