Literární prostor

Literární prostor - Maurice Blanchot | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Maurice Blanchot
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Literární prostor.pdf


Chcete si knihu přečíst?Literární prostor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Maurice Blanchot. Číst Literární prostor Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor díla je spisovatel a literární kritik, brilantní a temný myslitel, solitér ve svém životě i díle. Zabývá se esenciální osamělostí, stejně jako vztahem díla a prostoru smrti či literárního prostoru, který vymezuje a přibližuje, nebo problémem inspirace a sdělení. Jeho romány i kritické eseje vytvářejí spolu jednolitý celek, v jehož centru leží tázání po umění. Svým dílem se přiblížil hranicím umění, zejména umění literárního, jeho vyprávění i romány se dají nazvat extrémem literatury.


...Prostor: „prostor otevřený myšlení", tištěný a digitální literárně-kulturní časopis reflektující společenská a kulturní témata formou esejů, povídek či básní ... revue Prostor - A je to tady! 🎉ˇ Ještě jednou gratulujeme ... ... . Književni pojmi/literarni pojmi so besede in besedne zveze, ki poimenujejo pojme iz književnosti; strokovni izrazi. Književni prostor je določilo kraja ali mesta, v katerem poteka/se dogaja književno besedilo; dogajalni prostor. Književnost je vrsta umetnosti, ki ima za izrazno sredstvo besedo (leposlovje, literatura, slovstvo). Literární druhy a žánry Literární druhy - Lyrika - Epika - Drama Lyrika ... Seznam literarnih pojmov - Wikipedija, prosta enciklopedija ... . Književnost je vrsta umetnosti, ki ima za izrazno sredstvo besedo (leposlovje, literatura, slovstvo). Literární druhy a žánry Literární druhy - Lyrika - Epika - Drama Lyrika vznikla z řeckého „lyrika melé" - lyrou doprovázené verše, - typická pro poezii, - vyjadřuje dojmy, city, - snaží se zachytit skutečnost v jedinečném okamžiku, - tato díla mohou obsahovat epické prvky - náznak děje, postavy. Prostor - v literární teorii j...SOUVISEJÍCÍ KNIHY