Myrha, zlato a kadidlo

Myrha, zlato a kadidlo - Slobodan Novak | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Slobodan Novak
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Myrha, zlato a kadidlo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Myrha, zlato a kadidlo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Slobodan Novak. Číst Myrha, zlato a kadidlo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve svém vrcholném díle, románě Myrha, zlato a kadidlo (1968), přeloženém už takřka do všech světových jazyků, napsal Novak v mnohém symbolický příběh o zoufalém hledání smyslu života a přijatelné seberealizace. Jeho nehrdinským hrdinou je intelektuál, válečný invalida, který na jednom nádherném jadranském ostrově (Rabu) pečuje o jiného invalidu, invalidu poválečného míru, "historického invalidu konfiskace, znárodnění a kolektivizace", o živou mrtvolu stařeny, panovačnou lidskou trosku, jež trpí zácpou a vyprazdňuje se v 18denních cyklech, které určují běh života jejího opatrovníka a jeho ženy. Děj románu se odehrává během jednoho takového cyklu - od předvánočního adventu do Tří králů - a je vrchovatě naplněn ironickými a sebeironickými úvahami životem deptaného hrdiny o životě a smrti, samotě a věčném a marném zápase se zlem, do kterého je člověk vržen a jež kolem sebe také sám rozsévá.


...em tvořila článek o Třech králích, napadlo mě, že mnoho lidí možná hloubá nad tím, cože to bylo vlastně za ty tři zázraky, které Ježíšek dostal ... Myrha stock fotografie, royalty free Myrha obrázky ... ... . Jak to, že se termíny, Zlato, kadidlo a myrha do Zlato, kadidlo a myrha. Inspirujte se od Tří králů a pořiďte si dary, které léčí Svatí Tři králové donesli Ježíškovi k narození jako dary zlato, kadidlo a myrhu. Myrha je modrozelená pryskyřice, sušená míza stromu myrhovníku (Commiphora).Pochází ze Somálska a východní části Etiopie.Jako myrha bývá označována i směs míz různých druhů stromů rodu Commiphora a Balsamodendron, zejména ... Myrha - přirozeně proti zánětům | Prameny zdraví ... .Pochází ze Somálska a východní části Etiopie.Jako myrha bývá označována i směs míz různých druhů stromů rodu Commiphora a Balsamodendron, zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Dary prinesené Ježiškovi - zlato, myrha a kadidlo sú skutočne dary hodné Božieho syna. Veď vo svojej dobe...SOUVISEJÍCÍ KNIHY