Nová slova v češtině - Slovník neologizmů 2

Nová slova v češtině - Slovník neologizmů 2 - Olga Martincová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Olga Martincová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nová slova v češtině - Slovník neologizmů 2.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nová slova v češtině - Slovník neologizmů 2 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Martincová,. Číst Nová slova v češtině - Slovník neologizmů 2 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slovník Nová slova v češtině 2 navazuje na slovník Nová slova v češtině 1 (1998). Zaznamenává tzv. neologizmy, tj. nová slova, slova s novými významy i nová slovní spojení a frazémy z posledního období, z let 1996-2002. Najdeme zde na 7 000 hesel zachycujících novou slovní zásobu v běžném vyjadřování, v publicistice, politice, ve sféře marketingu, reklamy, v oblasti počítačů, mobilních telefonů. Slovník ocení každý, kdo se zajímá o tvář současné češtiny – zejména učitelé, novináři, překladatelé a redaktoři. Vydáním dalšího slovníku neologizmů se přibližujeme k moderní lexikografii vyspělých zemí, kde se průběžné vydávání slovníků nových slov stalo již dávno samozřejmostí.


...ova v češtině 2. Radoslava Kvapilová Brabcová [Posudky a zprávy]-[1] Když jsem v r ... Nová slova v češtině 2 | KNIHCENTRUM.cz ... . 1999 [2] psala o knize Nová slova v češtině. Slovník neologizmů, příliš jsem nedoufala v pravdivost slov v závěru - že „autorský kolektiv jistě uvažuje o dalším slovníku".O to větším, a to příjemným překvapením pro mne tento druhý díl byl. Tento slovník je pokračováním slovníku Nová slova v češtině. Slovník neologizmů 1.První díl se soustředil na lexikální novinky v desetiletí ... Nová slova v češtině 1- Slovník neologismů - Olga ... ... . Slovník neologizmů 1.První díl se soustředil na lexikální novinky v desetiletí 1985-1995, díl druhý zachycuje vývojové tendence a změny ve slovní zásobě češtiny v letech 1996-2002. Nová slova v češtině. Slovník neologizmů 2 Kolektiv autorů pod vedením Olgy Martincové. Academia, Praha 2004. Nová slova v češtině. Slovník neologizmů 2 (SN 2) je pokračován...SOUVISEJÍCÍ KNIHY