Prózy

Prózy - Karel Kryl | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Kryl
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prózy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prózy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Kryl. Číst Prózy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha představuje vůbec poprvé Karla Kryla jako prozaika. Vedle stěžejní rozsáhlé prózy Člověk, kterou napsal v mnichovském exilu na počátku sedmdesátých let a v níž konfrontuje svá mladá „teplická léta“ s pronikavou reflexí situace exulanta, jsou v knize obsaženy i dosud knižně nepublikované povídky, pohádky, fejetony a úvahové a příležitostné texty. Kniha ukazuje, že Karel Kryl byl člověkem renesančního záběru: vedle písňové tvorby, která patří k tomu nejdůležitějšímu v novodobé české kultuře, byl i básníkem, pronikavým publicistou, malířem, kreslířem, sochařem – a neopominutelným prozaikem. Kniha svou grafickou úpravou navazuje na svazky Země Lhostejnost, Rýmované komentáře a Krylogie, vydané v nakladatelství Torst.


...(prosa), výraz pochází z latinského výrazu prósa orátio - tj ... Realismus 19st. - český jazyk literatura online ... ... . řeč hovořící přímo, nerýmovaně, próza je tedy každý psaný text nepsaný ve verších.Jde tedy o běžnou, přirozenou formou psaného textu na rozdíl od „vázané řeči" čili poezie.. Odtud také prozaický, napsaný v próze, v přeneseném smyslu protiklad vznešeného. Ještědské romány jsou prózy z venkovského prostředí od Karolíny Světlé, v nichž jsou hlavními hrdinkami většinou ženy.Mezi nejznámější Ještědské romány patří: Vesnický romá ... Viktor Dyk - Wikipedia ... .Mezi nejznámější Ještědské romány patří: Vesnický román (1867), Kříž u potoka (1868), Kantůrčice (1869), Frantina (1870) a Nemodlenec (1873). Externí odkazy Próza naturizmu 1. Objasnite vznik prózy naturizmu v slovenskej literatúre vzhľadom na spoločenské podmienky v danom období. V medzivojnov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY