Evropská literatura a latinský středověk

Evropská literatura a latinský středověk - Ernts Robert Curtius | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ernts Robert Curtius
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Evropská literatura a latinský středověk.pdf


Chcete si knihu přečíst?Evropská literatura a latinský středověk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ernts Robert Curtius. Číst Evropská literatura a latinský středověk Online je nyní tak snadné!

POPIS


K potěšení mnohých se dnes středověk stává opět předmětem širšího zájmu. Dovoluji si tvrdit, že spolu s antikou vytváří vpravdě "klasický" korpus evropské vzdělanosti, rozumění světu, po němž dnešní doba tolik touží, avšak nedůvěřuje mu. Nejpozoruhodnější ze všeho je, jak citlivě si autor všímá rozdílů mezi jednotlivými národními literatury a jak jejich vznik dokáže přesto odvodit ze společného substrátu, jímž je antická literatura a biblická tradice, které spolu během středověku vstupují do osobitého a snad nejzajímavějšího dialogu, který se kdy na poli literatury odehrál. Člověk ve středověku si je vědom řádu a svého časného postavení na tomto světě, snaží se jej pochopit, vykládat - ne utvářet či přetvářet. Člověk je zároveň bytostnou součásí tohoto řádu a nemůže stát jaksi mimo něj či dokonce nad ním. Nejenom že tento řád může poznávat, ale také ho zakouší ve svém životě s vědomím sounáležitosti s celkem.


...á literatura a latinský středověk založila v literární vědě novou disciplínu, topologii ... Evropská literatura a latinský středověk - Ernst Robert ... ... . Ta si všímá návratných míst- topoi,loci communes -roztroušených v literárních textech a včleňujících tyto do společné tradice. Add tags for "Evropská literatura a latinský středověk". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (6) Literature, Medieval -- History and criticism. Latin literature, Medieval and modern -- History and criticism. Literature -- Philosophy. Literature, Medieval -- Criticism and interpretation. Latinský stře ... E-kniha: Evropská literatura a latinský středověk | Knihy ... ... . Literature -- Philosophy. Literature, Medieval -- Criticism and interpretation. Latinský středověk je jedním ohniskem elipsy, která zde bude vyměřo. vána. Druhým ohniskem je evropská literatura. Bude tudíž často řeč o řecké a římské antice, ale bude se hovořit i o dílech a školách 16. a 17. století. Chtěl bych...SOUVISEJÍCÍ KNIHY