Noc bodáků: Poslední evropská bitva druhé světové války

Noc bodáků: Poslední evropská bitva druhé světové války - Eric Lee | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Eric Lee
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Noc bodáků: Poslední evropská bitva druhé světové války.pdf


Chcete si knihu přečíst?Noc bodáků: Poslední evropská bitva druhé světové války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eric Lee. Číst Noc bodáků: Poslední evropská bitva druhé světové války Online je nyní tak snadné!

POPIS


V noci z 5. na 6. dubna 1945 se na ostrově Texel u nizozemských břehů vzbouřili Gruzínci, kteří v německých uniformách sloužili v 822. praporu „královny Tamary“, a pomocí nožů a bodáků zmasakrovali na 400 německých vojáků ze stejné jednotky. Rozzuřený Hitler přikázal ostrov získat zpět. Výsledkem byly několik týdnů trvající nemilosrdné boje, které skončily až vyloděním kanadských vojáků 20. května 1945. Povstání na Texelu se proto nazývá také poslední evropská bitva druhé světové války. Kniha zkušeného historika a novináře Erica Leeho představuje vůbec první podrobný popis tehdejších událostí. Po objasnění důvodů, které za druhé světové války přivedly tisíce Gruzínců do řad německé branné moci, objevně mapuje celý průběh vzpoury a pozornost věnuje i jejímu poválečnému vnímání a prezentování.


... evropská bitva druhé světové války V noci z 5 ... Válečné knihy | Databáze knih ... . na 6. dubna 1945 se na ostrově Texel u nizozemských břehů vzbouřili Gruzínci, kteří v německých uniformách sloužili v 822. praporu „královny Tamary", a pomocí nožů a bodáků zmasakrovali na 400 německých vojáků ze stejné jednotky. Podtitul: Poslední evropská bitva druhé světové války V noci z 5. na 6. dubna 1945 se na ostrově Texel u nizozemských břehů vzbouřili Gruzínci, kteří v německých uniformách sloužili v 822. praporu "královny Tamary", a pomocí nožů a ... ... Noc bodáků Mladá fronta a. s. - oblibeneknihy.cz ... . praporu "královny Tamary", a pomocí nožů a ... Noc bodáků: Poslední evropská bitva druhé světové války Eric Lee Nakladatel: Mladá fronta Rozzuřený Hitler přikázal ostrov získat zpět. Výsledkem byly několik týdnů trvající nemilosrdné boje, které skončily až vyloděním kanadských vojá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY