Oskar Brázda a jeho dvě múzy

Oskar Brázda a jeho dvě múzy - Ivo Koudelka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivo Koudelka
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Oskar Brázda a jeho dvě múzy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Oskar Brázda a jeho dvě múzy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivo Koudelka. Číst Oskar Brázda a jeho dvě múzy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Obsáhlá monografie mapující život velkého malíře římské secese. Oskar Brázda žil v letech 1911 – 1924 v Itálii. Za první světové války spolupracoval s T. G. Masarykem, E. Benešem a M. R. Štefánikem. V Římě roku 1924 zahajoval jeho výstavu Duce Benito Mussolini slovy: „Sláva Brázdova je slávou Itálie“. Brázdova manželka, švédská aristokratka Amelie Posse, se stala slavnou spisovatelkou. V roce 1925 se malíř vrátil do Československa a zakoupil si zámek Líčkov, který přebudoval v aristokratické sídlo. V posledním desetiletí došlo k velkému „znovuzrození“ malíře Oskara Brázdy v Itálii. Na všech velkých výstavách o římské secesi je připomínán a vystavován. Národní galerie moderního umění v Římě zakoupila Brázdův obraz a na výstavě „Secessione Romana 1913 – 1916“, konané před několika lety v Římě, bylo Brázdovo dílo vystaveno dokonce vedle slavného Augusta Renoira. Monografie mapuje v celé šíři pozoruhodný život malíře, jenž procházel neustálými zvraty jako v moderním dobrodružném filmu.


...rázda a jeho dvě múzy Ivo Koudelka. Oskar Brázda a jeho dvě múzy ... European Arts: aukční síň | galerie | aukce obrazů ... ... . Ivo Koudelka. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Obsáhlá monografie mapující život velkého malíře římské secese. ... Oskar Brázda zaujal v letech 1912 až 1925 významné místo jako příslušník Římské secese (Secessione Romana) a jako malíř italského fauvismu. Itálii úspěšně několikrát reprezentoval na benátském biená ... Oskar Brázda a jeho dvě múzy; Koudelka Ivo | Antikvariát ... ... . Itálii úspěšně několikrát reprezentoval na benátském bienále a o jeho tvorbě referoval nejen italský, ale i britský, švédský, francouzský a německý tisk. Oskar Brázda a jeho dvě múzy Autor: Koudelka, Ivo Nakladatel: REGULUS EAN: 9788086279497 ISBN: 978-80-86279-49-7 Popis: 1× kniha, vázaná, 360 stran, česky...SOUVISEJÍCÍ KNIHY