Jan Baťa: Známý neznámý

Jan Baťa: Známý neznámý - Pavel Hajný | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Hajný
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Baťa: Známý neznámý.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Baťa: Známý neznámý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Hajný. Číst Jan Baťa: Známý neznámý Online je nyní tak snadné!

POPIS


Setkat se s Janem Antonínem Baťou musel být opravdu zážitek. Dnes už může sotva kdo říci, že měl to štěstí. Svérázný Hradišťan, snad trochu hřmotný ale hudebně zdatný a vždy zábavný společník, jenž necestoval jinak, než s tahací harmonikou, opustil republiku, aby se do ní už po válce nevrátil. Mohl by - ale jen v roli obžalovaného v procesu za velezradu, které se nedopustil. A z níž byl očištěn, až teprve když už nebyl na světě.V této knize se dozvíme, co tomu předcházelo: od vraždy ševce, s níž začal celý příběh Baťů, přes učňovská léta u nevlastního bratra Tomáše, až k setkáním s lordem Runcimanem, Edvardem Benešem, ale i G?ringem, ale dalšími politiky rozhodujícími o Československu. Teprve pak začal i v Americe budovat nový Zlín.Nakonec však šel z jedné emigrace do druhé a v Brazílii začal znovu, už potřetí. A když to s botami nevyšlo, pustil se do kolonizace pralesa, jenž osídlil tisíci migrantů. Až konec života strávil soubojem se synovcem, jenž se až po tolika letech přihlásil o klíče k baťovskému království po otci.Kniha je skoro rukovětí jeho života a kromě dosud nepublikovaných fotografií i jeho vlastních statí přináší také dokumenty, pro něž byl odsuzován: pověstný plán na přesídlení republiky do Patagonie či dopisy, jež si nevyměňoval jen s bratrem, ale i spolupracovníky. Knih o Janovi už vzniklo víc, často je až obtížné se v nich vyznat. Tato jde někdy i napříč zužívaným uzancím. Je cestou, jak ho opravdu poznat a možná si ho i zamilovat - navzdory roli, do níž se dostal, jakkoliv někdy i vlastní vinou.


...a: Známý neznámý. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Akce v okolí - Baťa známý a neznámý - Oficiální stránky ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Setkat se s Janem Antonínem Baťou musel být opravdu zážitek. Dnes už může sotva kdo říci, že měl to štěstí. Svérázný Hradišťan, snad trochu hřmotný ale hudebně zdatný a vždy zábavný společník, jenž necest ... Bata Tomáš Baťa Známý i neznámý - Vzpomínky na Tomáše Baťu ... ... . Svérázný Hradišťan, snad trochu hřmotný ale hudebně zdatný a vždy zábavný společník, jenž necestoval jinak, než s tahací harmonikou, opustil republiku, aby se do ní už po válce nevrátil. Hledáte Jan Baťa: Známý neznámý od Pavel Hajný? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Vše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY