Mravenci České republiky

Mravenci České republiky - Pavel Pech | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Pech
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mravenci České republiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mravenci České republiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Pech. Číst Mravenci České republiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nový svazek z řady zoologických klíčů pro začínající, amatérské, ale také profesionální entomology přináší určovací klíč mravenců (Hymenoptera: Formicidae) České republiky. Dělnice a královny je podle něj možné určit do druhů, samce do rodů. Klíč je doplněn základními informacemi o biologii všech uvedených druhů a perokresbami a fotografiemi mravenců a částí jejich těl, jež jsou důležité pro determinaci.


...vazek z řady zoologických klíčů pro začínající, amatérské, ale také profesionální entomology přináší určovací klíč mravenců (Hymenoptera: Formicidae) České republiky ... Mravenci | prirodavysociny.cz ... . Blanokřídlí jsou gonochoristé, pohlaví je určeno haplodiploidně, z oplozených (diploidních) vajíček se líhnou samice, z neoplozených naopak haploidní samci. Relativně častým jevem u tohoto řádu je eusocialita, která se vyskytuje u mravenců a některých druhů včel, vos a čmeláků, a také další formy sociálního chování.S tím je také spojena poměrně rozvinutá ... Český svaz ochránců přírody (dále ČSOP) eviduje v rámci svého programu Formica na území České republiky 12 000 lesních mraven ... Mravenčí práce pátračů přinesla ovoce - Policie České ... ... .S tím je také spojena poměrně rozvinutá ... Český svaz ochránců přírody (dále ČSOP) eviduje v rámci svého programu Formica na území České republiky 12 000 lesních mravenišť. Lesních mravenců v minulosti významně ubylo. Příčiny tohoto poklesu nejsou zcela známé. Státní podnik Lesy České republiky (dále Lesy ČR) pomáhá ochráncům přírody při záchraně populací ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY