Tma se mne dotýkala

Tma se mne dotýkala - Ewald Murrer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ewald Murrer
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tma se mne dotýkala.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tma se mne dotýkala ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ewald Murrer. Číst Tma se mne dotýkala Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ewald Murrer publikuje střídmě, jeho básním je vlastní tlumená atmosféra a uměřenost ve výrazu. Jeho texty bez vazby na konkrétní čas a prostor jsou obrazy, v nichž se prolínají spatřené detaily a výjevy s vytříbenými představami stvořenými imaginací. Převládající náladou je melancholie a smutek, které se pojí s obrazy stínů a temnot; ale jako protiklad tohoto ladění se vrací sugestivní obraz slunce planoucího na noční obloze… Obraz básníka, který v samotě jen „hledí z okna a píše báseň“, však narušuje ironický odstup, s nímž si autor vypůjčuje motivy a postupy dekadentní poezie. Působivé obrazy, přesná pojmenování, neobvyklé detaily si dokážou čtenáře podmanit, odvést od všedních událostí a přimět ho sledovat s autorem proměny krajiny, nebe i vlastní mysli.EWALD MURRER (* 1964 v Praze) je autorem básnických sbírek Mlha za zdí (Mladá fronta, 1992), Vyznamenání za prohranou válku (Vokno, 1992), Zápisník pana Pinkeho (Inverze, 1993), Situace (Krásné nakladatelství, 1995), Sny na konci noci (Petrov, 1996) a Nouzové zastavení času (Host, 2007). Publikovat začal v osmdesátých letech v prostředí undergroundu, podílel se mj. na legendárním sborníku Už na to seru, protože to mám za pár, jeho texty jsou zastoupeny i v antologii poezie druhé generace undergroundu U nás ve sklepě (Revolver Revue, 2013). Jeho báseň Nad řekou plyne stříbřitý opar z přítomné sbírky zařadili editoři Sylva Fischerová a Jan Šulc do antologie Nejlepší české básně 2017.


... mne dotýkala Autor: Murrer, Ewald Nakladatel: Argo EAN: 9788025725511 ISBN: 978-80-257-2551-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 64 stran, česky Rozměry: 12,6 × 16,5 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Knihy Tma - Heureka.cz ... . vydání) Tma se mne dotýkala. ... Převládající náladou je melancholie a smutek, které se pojí s obrazy stínů a temnot; ale jako protiklad tohoto ladění se vrací sugestivní obraz slunce planoucího na noční obloze… Obraz básníka, který v samotě jen „hledí z okna a píše báseň", však n.. Ewald Murrer, jeden z předních básníků tzv. „druhé generace českého undergroundu", vydává po deseti letech novou básnickou sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Rozvíjí v n ... Tma se mne dotýkala | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... .. Ewald Murrer, jeden z předních básníků tzv. „druhé generace českého undergroundu", vydává po deseti letech novou básnickou sbírku nazvanou Tma se mne dotýkala. Rozvíjí v ní témata, s nimiž se potýká od počátků své tvorby: od nevratného plynutí času pře...SOUVISEJÍCÍ KNIHY