Jana z Arku

Jana z Arku - Colette Beauneová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Colette Beauneová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jana z Arku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jana z Arku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Colette Beauneová. Číst Jana z Arku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Důkladná znalost pramenů umožnila autorce vykreslit Janu z Arku s ohledem na dobové modely, jimiž se dívka sama řídila. Sleduje její osud od narození až po její rehabilitaci v roce 1456, a především uvádí čtenáře do světa, v němž svůj krátký a výjimečný život prožila. Kniha přibližuje, jakým způsobem ji pravděpodobně vnímali její současníci, jak odpovídala jejich očekáváním a čím se vymykala: zobrazuje tradiční představy o postavách panny, pastýřky i vyvoleného rytíře, a především ozřejmuje zdroje Janiných politických sympatií i neotřesitelné věrnosti Karlovi VII. a ukazuje tenkou hranici mezi čarodějnictvím a svatostí. Colette Beaunová ve své práci spojuje celou řadu pohledů a přístupů – antropologii, dějiny mentalit, dějiny literatury nebo politickou a sociální historii, výsledkem je komplexní pohled nejen na Janu z Arku, ale i na svět jejích současníků.


...a z Arku, též Jana z Arku (francouzsky Jeanne d'Arc), přezdívaná Panna orléanská (La Pucelle d'Orléans), Panna Jana (Jeanne la Pucelle) Dobrá Lotrinka (La bonne Lorraine) či jenom Panna (La Pucelle), (6 ... Den, kdy Jana z Arku dobyla Orléans (7. květen 1429 ... ... . ledna 1412 Domrémy-la-Pucelle - 30. května 1431 Rouen) byla francouzská hrdinka, která stanula v čele francouzských vojsk za stoleté války v boji proti Angličanům a ... Johanka z Arku dnes symbolizuje osobní odvahu, neoblomnou víru a odhodlání, jít si za svým. Její krátký život je také nekonečnou inspirací. Byla mladá, byla chudá, byla žena - i přesto dokázala ovlivnit chod evropských dějin tak, jako nikdo před ní, ani po ní. Jana z Arku DJZ Ladislav ... Category:Jeanne d'Arc - Wikimedia Commons ... . Její krátký život je také nekonečnou inspirací. Byla mladá, byla chudá, byla žena - i přesto dokázala ovlivnit chod evropských dějin tak, jako nikdo před ní, ani po ní. Jana z Arku DJZ Ladislav Babjak. Loading... Unsubscribe from Ladislav Babjak? ... Johanka z Arku Muzikál part 1/ - Duration: 13:32. channelcz 104,948 views. 13:32....SOUVISEJÍCÍ KNIHY