Amalgamy

Amalgamy - Stanislav Dvorský, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Dvorský,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Amalgamy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Amalgamy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Dvorský,. Číst Amalgamy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor jedenácti společných kreseb Miloše Síkory a Pavla Turnovského doplněný deseti básnickými texty Stanislava Dvorského vznikl v letech 1974–75 z iniciativy autorů výtvarné části společného díla. První ucelené knižní vydání naplňuje záměr, který dal celému experimentu název: pojmem amalgamy, zvoleným nikoli bez pomyšlení na souvislost s alchymií, chtěli autoři vyjádřit nedělitelnost celku, nemožnost rozkladu „amalgamu“ na jednotlivé elementy, aniž by to způsobilo zánik jeho specifických vlastností a kvalit.


...definition is - a mixture of different elements ... Amalgám - Wikipédia ... . How to use amalgam in a sentence. Amalgámy jsou kapalné nebo pevné slitiny rtuti (případně gallia) s jedním nebo několika kovy, například se sodíkem, stříbrem, zlatem, zinkem, mědí, cínem, kadmiem či olovem.Lze je připravit většinou přímým stykem rtuti s kovem. Define amalgam. amalgam synonyms, amalgam pronunciation, amalgam translation, English dictionary definition of amalgam. n. 1. Any of various alloys of mercury with o ... HOME | amalgamy ... . n. 1. Any of various alloys of mercury with other metals, especially: a. An alloy of mercury and silver used in dental fillings. b. An alloy of mercury and... Amalgam definition, an alloy of mercury with another metal or metals. See...SOUVISEJÍCÍ KNIHY