Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby

Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby - Martin Kučera | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Kučera
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Kučera. Číst Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918–1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze. Život Jaroslava Krombholce a jeho ženy, operní pěvkyně Marii Tauberové, autor detailně dokumentuje na základě pramenů dostupných v rozsáhlé pozůstalosti manželů Krombholcových, archivu Národního divadla a dalších institucí. Čerpá rovněž z dobového tisku a pamětnické literatury, ale i z poznámek z osobních setkání s dirigentem, s nímž byl v příbuzenském vztahu. Velká pozornost je v publikaci věnována erudovaným popisům jednotlivých představení, v menší míře i činnosti koncertní. Dlouhodobá Krombholcova spolupráce s vídeňskými, londýnskými a dalšími zahraničními operními domy a shromáždění základních ohlasů na ni jednoznačně dokazují, že Jaroslav Krombholc byl umělecká osobnost světové úrovně a společně s Rafaelem Kubelíkem, Karlem Ančerlem a Václavem Smetáčkem jeden z nejlepších českých dirigentů potalichovského pokolení. Mimoto je monografie závažným příspěvkem ke kritickým dějinám pražského Národního divadla. Autorův osobní vhled do zákulisí naší poválečné hudebnědramatické scény zároveň na celé řadě konkrétních momentů dokládá, jak macešská byla tato doba ke všem, kdo se v totalitních podmínkách snažili dostát tvůrčí svobodě.


...irigenta Jaroslav Krombholc v osidlech doby ... E-kniha: Drama dirigenta - Martin Kučera | Knihy.ABZ.cz ... . ... Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918-1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze. Podtitul: Jaroslav Krombholc v osidlech doby Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (1918-1983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou ... Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v o ... Drama dirigenta -- Jaroslav Krombholc v osidlech doby ... ... Drama dirigenta: Jaroslav Krombholc v osidlech doby Martin Kučera Nakladatel: Karolinum 2018 Genre/Form: Electronic books Biographies Biography: Additional Physical Format: Print version: Kučera, Martin. Drama Dirigenta : Jaroslav Krombholc V Osidlech Doby. Monografi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY