S hrdostí nošený: Sokolský kroj, úbor a scénický kostým

S hrdostí nošený: Sokolský kroj, úbor a scénický kostým - Šárka Rámišová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Šárka Rámišová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
S hrdostí nošený: Sokolský kroj, úbor a scénický kostým.pdf


Chcete si knihu přečíst?S hrdostí nošený: Sokolský kroj, úbor a scénický kostým ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Šárka Rámišová. Číst S hrdostí nošený: Sokolský kroj, úbor a scénický kostým Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha s názvem "S hrdostí nošený. Sokolský kroj, úbor a scénický kostým" shrnuje historii sokolského mužského kroje v kontextu s dějinnými událostmi. Na základě bohatých sokolských sbírek Národního muzea, které jsou v knize představeny, se v knize autorka zabývá i vývojem mužského cvičebního úboru. Neopomíná ani vznik a vývoj ženského cvičebního úboru i ženského slavnostního kroje a část knihy je věnovaná žákovskému nebo dorosteneckému oděvu. Publikace odkrývá i málo známou scénickou sletovou tvorbu se zvláštním ohledem opět na oblast kostýmní tvorby. Celobarevná publikace přináší velké množství obrazového i fotografického materiálu nejrůznějšího charakteru.


...tí nošený,Sokolský kroj, úbor a scénický kostým ... Autor - Rámišová - Šárka Rámišová | Knihy.ABZ.cz ... . ... Speciální tvorbou návrhářů se stal scénický kostým využívaný pro šibřinky nebo pro sletové scény, které se od roku 1907 zařadily do sletového programu. I proto v předkládané knize nemohou chybět. Kniha s názvem "S hrdostí nošený. Sokolský kroj, úbor a scénický kostým" shrnuje historii sokolského mužského kroje v kontextu s dějinnými událostmi. Na základě bohatých sokolských sbírek Národníh ... Kostym kroj - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Na základě bohatých sokolských sbírek Národního muzea, které jsou v knize představeny, se v knize autorka zabývá i vývojem mužského cvičebního úboru. Kniha s názvem "S hrdostí nošený. Sokolský kroj, úbor a scénický kostým" shrnuje historii sokolského mužského kroje v kontextu s dějinnými událostmi. Na základě bohatých sokolských sbírek Národního muzea, které jsou v knize představeny, se v knize autorka zabývá i vývojem mužské...SOUVISEJÍCÍ KNIHY