V šeré zóně - Mezi životem a smrtí: Co slyší lidé v kómatu?

V šeré zóně - Mezi životem a smrtí: Co slyší lidé v kómatu? - Adrian Owen | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Adrian Owen
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
V šeré zóně - Mezi životem a smrtí: Co slyší lidé v kómatu?.pdf


Chcete si knihu přečíst?V šeré zóně - Mezi životem a smrtí: Co slyší lidé v kómatu? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adrian Owen. Číst V šeré zóně - Mezi životem a smrtí: Co slyší lidé v kómatu? Online je nyní tak snadné!

POPIS


Neurovědec Adrian Owen učinil se svým týmem převratný objev. Prokázal, že vážně poškozený mozek některých nehybných a nereagujících pacientů vykazuje při snímkování funkční magnetickou rezonancí zřetelnou aktivitu. Statisticky se to týká téměř každého pátého pacienta ve vegetativním stavu. Objev vědci poprvé publikovali v časopisu Science. Soumračný svět vědomí těchto pacientů – kdesi mezi životem a smrtí – nazval Owen „šerá zóna“. Lidé, kteří tuto soumračnou zónu obývají, jsou často považováni za nenávratně ztracené – soudí se, že nevnímají a nemají povědomí o vlastním já. Šokujícím objevem je, že tomu tak není: jejich neporušené vědomí ve skutečnosti zůstává uvězněné hluboko uvnitř zdevastovaného těla a zničeného mozku. Tito lidé slyší všechno kolem sebe, jsou schopni vnímat a pamatovat si, pociťují emoce, hlavou se jim honí myšlenky, cítí radost i bolest – jako my ostatní. Nejsou ani doopravdy živí, ani doopravdy mrtví. Mlčky přežívají v „šeré zóně“. Zásluhou Owenovy průkopnické metody nyní můžeme s těmito jedinci (tedy nejen s těmi, kteří trpí tzv. syndromem uzamčení jako postava z knihy a filmu Skafandr a motýl) komunikovat – můžeme na ně mluvit – a oni s potěšením reagují prostřednictvím svého mozku.


... zóně - Mezi životem a smrtí Autor: Owen, Adrian Nakladatel: Triton EAN: 9788075535504 ISBN: 978-80-7553-550-4 Originál: Grey Zone Překlad: Petr, Václav Popis: 1× kniha, brožovaná, 296 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2018 (1 ... CHVÍLE BOŽÍ MILOSTI - www.andele ... - vesmirni-lide.cz ... . vydání) V šeré zóně Mezi životem a smrtí: Co slyší lidé v kómatu? ... Lidé, kteří tuto soumračnou zónu obývají, jsou často považováni za nenávratně ztracené - soudí se, že nevnímají a nemají povědomí o vlastním já. Šokujícím objevem je, že tomu tak není: jejich neporušené vědomí ve skutečnosti zůstává ... Tito lidé slyší všechno kolem sebe, jsou schopni vnímat a pamatovat si, pociťují emoce, hlavou se jim honí myšlenky, cítí radost i bole ... V šeré zóně - eugenika.sk ... . Šokujícím objevem je, že tomu tak není: jejich neporušené vědomí ve skutečnosti zůstává ... Tito lidé slyší všechno kolem sebe, jsou schopni vnímat a pamatovat si, pociťují emoce, hlavou se jim honí myšlenky, cítí radost i bolest - jako my ostatní. Nejsou ani doopravdy živí, ani doopravdy mrtví. Mlčky přežívají v „šeré zóně". V šeré zóně - Mezi životem a smrtí - Owen Adrian...SOUVISEJÍCÍ KNIHY