Keře

Keře - Václav Bažant, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Bažant,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Keře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Keře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Bažant,. Číst Keře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Atlas keřů pojednává především o základních domácích (autochtonních) a běžně pěstovaných cizokrajných (introdukovaných) taxonech, zahrnuty jsou však i méně časté, a proto v literatuře zřídka publikované taxony, které se teprve rozšiřují do kultury. Publikace v hlavní části obsahuje cca 250 druhů keřovitě rostoucích dřevin, odolných klimatickým podmínkám ČR. Při jejich výběru autoři vycházeli ze zkušeností kultivace keřovitých druhů v arboretech ČR. Řazení dřevin je systematické po čeledích, což zvyšuje přehlednost knihy a umožňuje snadnější určování jednotlivých druhů dle morfologických znaků. Dvojstrany věnované jednotlivým druhům jsou rozděleny na textovou a fotografickou část. V textové části jsou uvedeny hlavní rozlišovací znaky pro spolehlivé určení druhu, původní geografické rozšíření, hlavní ekologické nároky a nároky na pěstování v kultuře. V závěru jsou připojeny informace o způsobech využití jednotlivých druhů pro různé účely, zajímavosti a také základní pěstované kultivary či odrůdy. Fotografická část obsahuje celkový habitus dřevin a detaily zobrazující důležité poznávací znaky. Atlas umožní určování a rychlou orientaci v sortimentu keřovitě rostoucích dřevin jak v přírodním, tak i kulturním prostředí. Cílovou skupinou je laická i odborná veřejnost, zvláště pak studenti biologicky zaměřených oborů středních a vysokých škol.


...zdrobněle také keřík, je dřevnatá rostlina, jejíž hlavní odlišností od stromu je absence hlavního kmene, typicky nízko nad zemí se keře rozdělují do mnoha větví ... 10 inspirací na okrasné zahrady - Pěkné-Bydlení.cz ... .Keře bývají nižší než stromy a vyšší než trávy a byliny. V ovocnářství jsou keře označením pro ovocné dřeviny bez kmínku.. Keře mají nezastupitelné místo v krajině a jsou nezbytné pro ... Okrasné stromy a keře - ostatní V této kategorii se věnujeme převážně keřům a stromům kvetoucím, ale i těm, kteří svou nádheru dávají najevo prostřednictvím barevnosti listů. Díky vhodně zvoleným variantám tak zvládnete ze své zahrady vykouzlit útulné místo, které dokazuje, že zahrada nem ... Keř - Wikipedie ... . Díky vhodně zvoleným variantám tak zvládnete ze své zahrady vykouzlit útulné místo, které dokazuje, že zahrada nem...SOUVISEJÍCÍ KNIHY