Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních - Chimamanda Ngozi Adichieová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Chimamanda Ngozi Adichieová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních.pdf


Chcete si knihu přečíst?Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chimamanda Ngozi Adichieová. Číst Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nemůže si najít chlapa, chce jen víc peněz, je ošklivá. Podobné a další stereotypy se až příliš často skrývají za cizím slovem „feminismus“. Aspoň takovou zkušenost má nigerijská bestselleristka Chimamanda Ngozi Adichieová. Kdykoliv se jako dítě i teenagerka pokusila nahlas říct svůj názor nebo jednat samostatně, hned to schytala. Feministka!Adichieová se ve dvou esejích vyrovnává s feminismem a obhajuje jej. Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do pravidel každodennosti jsou totiž kromě toho, co smí žena, vepsány povinnosti mužů. Všichni se tak krčí v klíckách vlastního genderu a výsledkem je často nešťastný, násilný svět. Feminismus není cestou boje — je možností sblížení.


...jeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních book ... Recenze knihy Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v ... ... . Read 6,432 reviews from the world's largest community for readers. Feministka. Pod... Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Autor: Adichieová, Chimamanda Ngozi Nakladatel: Host EAN: 9788075774675 ISBN: 978-80-7577-467-5 Překlad: Štádler, Petr Popis: 1× kniha, brožovaná, 96 stran, česky Rozměry: 11 × 16 cm Rok vydání: Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních 2018; Amerikána 2017; Půl žlutého slunce 2008; Feminismus je pro každého 2018; Podobné knihy. Feminismus je pro každého 2018; Feministky nenosí růžovou a ... Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti ... ... . Feminismus je pro každého 2018; Feministky nenosí růžovou a jiné lži 2019; Kniha Milá Ijeawele aneb Feminis...SOUVISEJÍCÍ KNIHY