Mokře chodí v suše: Vodník v české literatuře

Mokře chodí v suše: Vodník v české literatuře - Pavel Šidák | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šidák
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mokře chodí v suše: Vodník v české literatuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mokře chodí v suše: Vodník v české literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šidák. Číst Mokře chodí v suše: Vodník v české literatuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vodník je jednou z nejvýraznějších postav českých pohádek a pověstí, bohatě ztvárňovanou nejen literárně, ale také ve výtvarném umění, na divadelních scénách, v hudbě i ve filmu. Zatímco zájem folkloristiky o tento motiv byl vždy značný, v literární vědě jeho reflexe dosud chyběla. Kniha popisuje, jak postava vodníka působí v prvotním prostředí lidového podání (včetně exkurzu do oblasti předfolklorní) a zejména jak přechází do moderní umělecké literatury, jak je zde rozvíjena a modifikována a jaký má genologický a narativní potenciál. Autor vychází ze široké pramenné základny folklorních i uměleckých textů různých žánrů od romantismu k postmoderně. Kniha, jejíž základní hledisko je literárněvědné, je vybavena obrazovou přílohou s ukázkami výtvarného umění od středověku až po současnost a antologií literárních textů, do níž autor zařadil jednak texty nejstarší, jednak takové, které jsou současnému čtenáři těžko dostupné, ač jsou z literárního hlediska důležité.


... Mokře chodí v suše: vodník v české literatuře ... Kniha Mokře chodí v suše - Vodník v české literatuře ... ... . Májovecké intermezzo a vodník konce 19. století JAZYKOVÉ UČEBNICE Mokře chodí v suše - Vodník v české literatuře. Mokře chodí v suše - Vodník v české literatuře. Pavel Šidák. Academia , 2018 . Bežná cena: 16,45 € Naša cena: 15,63 € (ušetríte: 5%) Študenti: 14,48 € (ušetríte: 12% ... Mokře chodí v suše Autor: Šidák, Pavel Nakladatel: Academia EAN: 9788020028273 ISBN: 978-80-200-2827-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 256 stran, česky Rozměry: 14,4 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Vodník je jednou z nejvýraznějších p ... Recenze knihy Mokře chodí v suše (Pavel Šidák) | Klub ... ... . vydání) Vodník je jednou z nejvýraznějších postav českých pohádek a pověstí, ... ale také ve výtvarném umění, na divadelních scénách, v hudbě i ve filmu. Vážení čtenáři, ... Mokře chodí v suše - Vodní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY