Pražské historické zahrady a parky

Pražské historické zahrady a parky - Ivana Síbrtová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivana Síbrtová,
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské historické zahrady a parky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražské historické zahrady a parky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivana Síbrtová,. Číst Pražské historické zahrady a parky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Další svazek edice PRŮVODCE umožní nahlédnout do nejznámějších pražských zahrad a parků, ale kromě turisticky atraktivních lokalit upozorní i na méně známá zahradní díla, která jsou pro historii zahradní tvorby typická. Zahrady a parky jsou sestaveny podle vývoje zahradních slohů a charakterizovány jak z hlediska kompozice, tak zajímavé vegetace – dobové i dendrologicky atraktivní. Uvedena jsou zásadní data z historie objektu, jména tvůrců i projektanti proběhnuvších rekonstrukcí, nechybí popis výtvarného řešení zahrad včetně drobné zahradní architektury. Zvláštní pozornost je věnována sochařské výzdobě areálů. Vlastním popisům předcházejí vstupní informace např. o návštěvnickém režimu či stupni památkové ochrany objektů, texty doprovázejí četné fotografie kompozic i detailů a schematické plánky. Publikace je koncipována jako příruční praktický průvodce pro studenty zahradních oborů a architektury, pro průvodce, turisty i zvídavou veřejnost.


...y a parky jsou sestaveny podle vývoje zahradních slohů a charakterizovány jak z hlediska kompozice, tak zajímavé vegetace - ... Historické parky - Česko | Knihy.ABZ.cz ... ... Zobrazit celý text Pražské historické zahrady a parky Parky a zahrady ve vlastnictví města jsou rozděleny do čtyř kategorií podle významu. Ve vlastnictví města je jako parky a zahrady evidováno 2649 ha, tedy asi 5 % z celkové plochy města. Z toho 232 ha je zařazeno do I. kategorie, 71 ha do II. kategorie, 188 ha do III. kategorie a 2157 ha do IV. kategorie. Nejlepší parky a přírodní atrakce ... Historické parky | Knihy.ABZ.cz ... . kategorie, 71 ha do II. kategorie, 188 ha do III. kategorie a 2157 ha do IV. kategorie. Nejlepší parky a přírodní atrakce - Praha: Přečtěte si recenze a prohlédněte si fotografie parků a přírodních atrakcí v Praze, Česká republika na Tripadvisoru. Pražské historické zahrady a parky představují jeden z pokladů, kterými se hlavní město může pyšnit. Jejich celkový počet přesahuje dvě stovky a počátek jejich zakládání spadá až do středověku. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY