Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů

Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů - Pavel Štěpánek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Štěpánek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Štěpánek. Číst Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů je výběrem studií publikovaných autorem v posledních patnácti letech. Nejde však jen o souhrn jednotlivostí, ale především o záměr prokázat působnost španělského umění, ikonografie, vzdělanosti a kultury, zejména náboženské, na celé myšlenkové podhoubí české, tím spíše že značnou část novověké historie (16. až 18. stol.) byly Čechy, Morava i Španělsko pod vládou jedné dynastie, Habsburků. V knize se střídají důkladné rozbory uměleckohistorické, týkající se jak architektury, tak sochařství i malby, a neopomíjí se ani doklady přitažlivosti hispánské kultury období zlatého věku, ať už se jedná o ohlasy španělské humanistické vzdělanosti v českém prostředí či o mimořádně silné vlivy španělské oděvní módy na módu českou. Osobitou kapitolou je kult španělských světců, který proniká i do lidových vrstev. Vazby mezi Českým královstvím a vzdálenou zemí na Pyrenejském poloostrově v raném novověku nebyly dílem nahodilosti, stejně tak se nejednalo o pouta jednostranná, okrajová či úzce vymezená na jednu oblast života. Kniha tak čtenáři umožní, aby pestrou mozaiku sledované problematiky vnímal v její celistvosti.


...Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů - Pavel Štěpánek ... Hrdina a antihrdina ve státním zájmu Nakladatelství Triton ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Kniha Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů je výběrem studií publikovaných autorem v posledních patnácti letech. Nejde však jen o souhrn jednotlivostí, ale především o záměr prokázat působnost španělského umění, ikonografie, vzdělanosti a kultury, zejména náboženské, na celé myšlenkové ... Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů Autor: Štěpá ... E-kniha - Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních ... ... ... Kapitoly z dějin česko-španělských kulturních styků a vztahů Autor: Štěpánek, Pavel Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024636719 ISBN: 978-80-246-3671-9 Popis: ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY