Feminismus je pro každého

Feminismus je pro každého - Chimamanda Ngozi Adichieová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Chimamanda Ngozi Adichieová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Feminismus je pro každého.pdf


Chcete si knihu přečíst?Feminismus je pro každého ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chimamanda Ngozi Adichieová. Číst Feminismus je pro každého Online je nyní tak snadné!

POPIS


The New York Times bestseller Se slovem feministka se většina lidí poprvé setká jako s urážkou. Nemají rády muže, pálí podprsenky, baží po moci, chtějí rozvrátit „tradiční“ rodinu. Alespoň takovou zkušenost má úspěšná nigerijská spisovatelka Chimamanda Ngozi Adichieová. Ať už se v pubertě hádala s kamarádem, nebo v románech psala o domácím násilí, vždy narazila na někoho, kdo ji označil za feministku — a nebyla to pochvala. V knižním eseji Feminismus je pro každého se Adichieová s dědictvím feminismu i jeho obrazem vypořádává. Feminismus pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny. Do klece genderových stereotypů jsou totiž zajati i muži. Konzervativní pojetí maskulinity v jednadvacátém století jim často brání navazovat kvalitní vztahy a projevovat svou pravou osobnost. Feminismus je pro Adichieovou způsob, jak bourat dusivé bariéry mezi lidmi.


...us pro ni není bojem za ženská práva, ale snahou o lepší svět pro všechny ... feminismus - iLiteratura.cz ... . Do pravidel každodennosti jsou totiž kromě toho, co smí žena, vepsány povinnosti mužů. Všichni se tak krčí v klíckách vlastního genderu a výsledkem je často nešťastný, násilný svět. Feminismus je pro každého book. Read 16,062 reviews from the world's largest community for readers. Feministka. Podivné slovo, s nímž se většina poprvé s... Feminismus není odpor k vysokým podpatkům, rtěnkám, mužům nebo deodora ... Feminismus je pro každého - Chimamanda Ngozi Adichie, 2018 ... ... ... Feminismus není odpor k vysokým podpatkům, rtěnkám, mužům nebo deodorantům, přesvědčuje čtenáře v knize Feminismus je pro každého úspěšná nigerijská spisovatelka Chimamanda Ngozi Adichieová. Škoda jen, že na dalších stránkách i v novějším feministickém manifestu činí úplný opak. Feminismus je pro každého Autor: Adichieová, Chimamanda Ngozi Nakladatel: Host EAN: 9788075...SOUVISEJÍCÍ KNIHY