Menšiny, vysoké školy a právo

Menšiny, vysoké školy a právo - Ivan Halász, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Halász,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Menšiny, vysoké školy a právo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Menšiny, vysoké školy a právo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Halász,. Číst Menšiny, vysoké školy a právo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Postavení menšin je jednou z nejsložitějších společenských a politických otázek, k jejímž klíčovým aspektům patří kromě zákazu diskriminace a možností používání vlastního jazyka ve veřejném styku právě problematika školství. U menšin lišících se jazykem od většiny, tedy v zásadě u většiny národnostních minorit, představuje školství s výukou v mateřském jazyce zásadní prvek. Tato kniha se věnuje specifické problematice menšin, a to otázce vysokých škol s menšinovým jazykem. Vzdělávání v jazyce menšin na základních, často i středních úrovních škol, je v Evropě poměrně časté, zatímco výuka v menšinových jazycích na nejvyšší – tj. univerzitní – úrovni vzdělání je spíše věcí výjimečnou, a to i u států poskytujících menšinám rozsáhlá práva. Kniha vznikla ve spolupráci Právnické fakulty Univerzity Karlovy (zejména Ústavu právních dějin) a Pedagogické fakulty Univerzity J. Selyeho v Komárne. Jejími autory jsou zejména právníci a historici a pozornost je tak věnována tématům minulosti i současnosti. Publikace chce být příspěvkem k dalším diskusím o národnostní a menšinové problematice, přičemž je určena nejen pro odbornou, ale i laickou veřejnost.


...í nabídka vysokých škol z kategorie právo a veřejná správa ... Vysoké školy právnické - VysokéŠkoly.com ... . Výběr podle lokality, typu a formy studia vám umožní rychle najít tu správnou státní nebo soukromou vysokou školu. Aktuální nabídka vysokých škol z kategorie právo a právní věda. Výběr podle lokality, typu a formy studia vám umožní rychle najít tu správnou státní nebo soukromou vysokou školu. Právo a právní věda - Vysoké školy Obsah knihy: Menšiny, vysoké školy a právo. Postavení menšin je jednou z nejsložitějších společenský ... Menšiny, vysoké školy a právo — Academia ... . Postavení menšin je jednou z nejsložitějších společenských a politických otázek, k jejímž klíčovým aspektům patří kromě zákazu diskriminace a možností používání vlastního jazyka ve veřejném styku právě problematika školstv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY