www.bez-bot.cz

www.bez-bot.cz - Ivona Březinová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivona Březinová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
www.bez-bot.cz.pdf


Chcete si knihu přečíst?www.bez-bot.cz ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivona Březinová. Číst www.bez-bot.cz Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha pojednává o problematice tělesně handicapovaných a je primárně určena pro teenagery. Je psána vtipným jazykem, bez jakéhokoli moralizování a zbytečného sentimentu. Střízlivě a úderně. Vtáhne proto do děje velmi lehce i dospělé, neboť i jich se příběh hlavního hrdiny týká – je nadčasový. Rukopis knihy byl konzultován s handicapovanými sportovci, s mnoha odborníky na danou problematiku. Knihu vydává nakladatelství Cattacan ve spolupráci s Nadačním fondem Emil, který od roku 2009 podporuje mladé sportovce se zdravotním postižením. Důležitou součástí aktivit nadačního fondu je i tato připravovaná kniha, a to především kvůli svému tematickému (osvětovému) zaměření. Nadačnímu fondu Emil bude věnována část výnosu z prodeje této knihy. „Benův příběh prožívám, jako bych mu nahlížela přes rameno,“ píše autorka Ivona Březinová. „Sleduji jeho počínání, jako bych sledovala jeho blog. Ale Ben není bloger. Zpočátku jím ani nemůže být; je jen plný bolesti a strachu člověka, z kterého se v několika vteřinách stal „ležák“. Prostřednictvím příběhu ale skenujeme jeho myšlenky, vidíme jeho tápání a boj s nepřízní osudu jakoby v přímém přenosu. I když je to příběh velmi osobní, je vzkazem pro spoustu lidí. Internet je veřejný prostor. Proto i název příběhu má podobu webových stránek.“ Všechno začíná jako děsivé snové drama vážně zraněného mladého lyžaře Bena Brauna. Svět je najednou cizí, k realitě nelze dohlédnout, ze všeho vnímá jen náznaky. Probuzení je ale ještě horší – Ben se musí vyrovnat s faktem, že přišel o obě nohy. Končí tím jeho život? Co bude dál? Ne, nejde to lehce. I když mu pomáhá jak nemocniční personál, tak rodiče, sestra a kamarádi z lyžařského oddílu – rozpačitý Oskar a sympaticky jedovatá Mikina. Vždyť ani oni to nemají snadné – nevědí, jak se chovat. O čem mohou mluvit a o čem raději ne? Ben navíc začíná tušit, že cosi zůstalo zamlčeno. Má to něco společného s Dankou, dívkou na niž myslí? Záhada téměř detektivní… Vzpruhou pro něj je jeho spolupacient Emil, který je na tom snad ještě hůře, ale nevzdal se. Toto přátelství pomáhá oběma. Své bolesti dokážou oba kluci léčit humorem – vtipem někdy infantilním, jindy cynicky drsným, ale vždy obrozujícím. No ano, nakonec to dobře dopadne. Ale… pohádka to není.


...ww.bez-bot.cz je primárně určena pro teenagery ... www.bez-bot.cz / Nejlevnější knihy ... . Je psána vtipným jazykem, bez jakéhokoliv moralizování a zbytečného sentimentu. Střízlivě a úderně. Vtáhne proto do děje velmi lehce i dospělé, neboť i jich se Benův příběh týká - je nadčasový. www.bez-bot.cz Ivona Březinová Nakladatel: Cattacan 2018 trailer ke knize Ivony Březinové www.bez-bot.cz scénář a režie: Jan Adámek kamera a střih: František Mach. 3,5* Knizka neni az tak depresivni jak jsem cek ... www.bez-bot.cz - Ivona Březinová | KOSMAS.cz - vaše ... ... . 3,5* Knizka neni az tak depresivni jak jsem cekala, je naopak celkem pozitivni a ukazuje, ze i po takto tezkem urazu, se kterym se poji nasledne psychicke problemy, jde zivot dal a muze byt stejne kvalitni jako predtim. Ben Braun, hrdin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY