Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví

Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví - Marie Bláhová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Bláhová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Bláhová,. Číst Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha obsahově vychází z konference „Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví“, která byla uspořádána u příležitosti 230. výročí vzniku stolice diplomatiky, numismatiky, heraldiky a starožitností, prvního pracoviště pomocných věd historických na univerzitě, a 50. výročí ustavení katedry pomocných věd historických a archivnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Konference, kterou katedra uspořádala společně s Národním archivem a ve spolupráci s Archivem hlavního města Prahy, vyvolala nečekaný zájem odborníků a představila nejnovější výsledky bádání v oblasti pomocných věd historických a nauky o pramenech, ukázala funkci pomocných věd historických v současném historickém bádání a v archivní práci a zároveň zmapovala hlavní střediska výuky a pěstování těchto disciplín v České republice i v sousedních zemích.


... vědy historické v současné historiografii a archivnictví Autor: Bláhová, Marie, Holá, Mlada a Woitschová, Klára Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024637990 ISBN: 978-80-246-3799- Popis: 1× kniha, brožovaná, 362 stran, česky Rozměry: 14,3 × 20,4 cm Rok vydání: 2018 (1 ... PDF Sebehodnoticí zpráva Masarykovy univerzity ... . vydání) FF > Kalendář akcí > Konference a přednášky > Pomocné vědy historické v současné historiografii a archivnictví Konference se bude konat u příležitosti 230. výročí vzniku katedry pomocných věd historických na pražské univerzitě a zároveň padesátého výročí ustavení samostatné katedry pomocných věd historických ... Get this from a library! Pomocné vědy historické v současném archivnictvi a historiografii : [prot ... Pomocné vědy historické v současné historiografii a ... ... . výročí vzniku katedry pomocných věd historických na pražské univerzitě a zároveň padesátého výročí ustavení samostatné katedry pomocných věd historických ... Get this from a library! Pomocné vědy historické v současném archivnictvi a historiografii : [protokol vědecké konference ; konané u příležitosti 2...SOUVISEJÍCÍ KNIHY