Židovka z Toleda

Židovka z Toleda - Lion Feuchtwanger | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lion Feuchtwanger
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Židovka z Toleda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Židovka z Toleda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lion Feuchtwanger. Číst Židovka z Toleda Online je nyní tak snadné!

POPIS


Španělsko ovládané křesťanskými Vizigóty dobyli muslimové,kteří se zasloužili o rozvoj zemědělství, obchodu i kultury. Dokonce ani nebránili Židům svobodně se hlásit ke svému vyznání. Vizigóti jsou vytlačeni na sever země a v dalších staletích se jim daří dobýt polovinupoloostrovanazpět, proto si muslimové zavolají na pomoc své bojovné soukmenovce z Afriky, aby ubránili zbytek své říše. Svoboda vyznání je tatam. Mnoho Židů odchází bez majetku do křesťanského Španělska nebo přestupuje kislámu . Tím začíná příběh Ibrahima zeSevilly , který byl jako malý chlapec židovskou rodinou ponechán v muslimském Španělsku. Bohatý a vážený kupec Ibrahim se řídí islámskými zvyky, ale srdcem je stáleŽid . Panovník je jeho přítel a jeho víru víru toleruje. V křesťanské Kastilii vládne Alfonso VIII. , který stále vede marné boje s muslimy. Po jedné prohrané bitvě mu vládce muslimů na radu Ibrahima navrhne osmileté příměří. Ibrahim očekávající další Svatou válku opouští Sevillu a odchází i se svou dcerou Rachel, synem Alazarem i služebnictvem do křesťanského Toleda, kde smí vyznávat svou víru.Uzavírá s králem dohodu, že mu tento výměnou za půjčku obrovské částky peněz učiní svým rádcem.


...niha Židovka z Toleda Přidat komentář ... Židovka z Toleda | ČTEnářův SYmpatický RÁDce ... . Haduwig. 2 07. dubna. Láska Alfonsa a Raquel není tou hlavní dějovou linií, je to příběh o tom, co všechno se muselo stát, aby don Alfonso zmoudřel, o střetávání tří náboženství, z nichž křesťanství rozhodně nevychází nejlépe, o tom, co se stane, když chce král vládnout ... Židovka z Toleda (1955) je historický román německého spisovatele Liona Feuchtwangera, popisující soužití Židů, křesťanů a muslimů v středověkém Španělsku.Přímým námětem k napsání „Žido ... Židovka z Toleda - Wikipédia ... .Přímým námětem k napsání „Židovky z Toleda" byl Lionu Feuchtwangerovi proslulý milostný příběh kastilského krále Alfonsa a židovské dívky Raquel, dcery králova ministra. Židovka z Toleda je román založený na historických událostech a doplněný historickou fikcí. Snad stovky romancí, balad a ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY