Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po Supermana

Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po Supermana - Tomáš Prokůpek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Prokůpek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po Supermana.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po Supermana ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Prokůpek. Číst Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po Supermana Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je tvořena sérií biograficky zacílených kapitol, a nabízí tak alternativu ke klasickému vyprávění „velké historie“ – umožňuje zachytit drobné, ale často důležité detaily ze života tvůrců, předivo jemných souvislostí jak v rámci jejich tvorby, tak i v dobovém kontextu, ale též předvést dílo jednotlivých osobností jako kompaktní, provázaný celek. Soubor takto koncipovaných textů umožňuje i komplexnější a na alespoň dílčí, autorocentricky orientovanou úplnost cílící odvyprávění „vývoje českého komiksu“. Kniha je rozdělena do pěti oddílů. Úvodní, nazvaný Švejkova švadrona, nabízí pohled na zrod moderního českého komiksu na počátku 20. století v tvorbě Karla Stroffa, Josefa Lady a Bohdana Chlada. Druhý oddíl Autorský okruh Koule zachycuje první československý pokus o vydávání komiksového časopisu a představuje autorské osobnosti s ním spjaté, Ladislava Vlodka, Jaroslava Vodrážku a Františka Voborského. Třetí oddíl nazvaný Kocouří a myší stopou zaznamenává vliv kreslených grotesek (i na ně navázaných komiksů) na československé autory, Ondřeje Sekoru, Emila Posledníka a Reného Klapače. Čtvrtý oddíl pojmenovaný Než nastala krize prezentuje tvorbu Zdeňka Pokorného, Františka Bidla a Heleny Bochořákové-Dittrichové. Poslední oddíl Čechoslováci jdou do světa pak líčí spletité a dobrodružstvím překypující životní osudy původem českých a slovenských komiksových kreslířů, kteří se více či méně prosadili v zahraničí, Jana Bukače, Josefa Beránka a Jána Sikely.


...hy československého komiksu I. Od pana Ťopáska po Supermana Odborné publikace 1 ... Pribehy ceskoslovenskeho komiksu i | Sleviste.cz ... . vydání, 2014, 392 stran, ISBN 978-80-244-4596- Příběhy československého komiksu I. Autor: Prokůpek, Tomáš Nakladatel: Univerzita Palackého EAN: 9788024445960 ISBN: 978-80-244-4596- Popis: 1× kniha, brožovaná, 390 stran, česky Rok vydání: 2015 (1. vydání) Kniha: Příběhy československého komiksu I. Autor: Tomáš Prokůpek Podtitul: Od pana Ťopáska po Supermana. Publikace je tv ... Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po ... ... . Autor: Tomáš Prokůpek Podtitul: Od pana Ťopáska po Supermana. Publikace je tvořena sérií biograficky zacílených kapitol, a nabízí tak alternativu ke klasickému vyprávění "velké historie" - umožňuje zachytit drobné, ale často důležité ... Kniha Příběhy československého komiksu I.: Od pana Ťopáska po Supermana. ... Aargh! #06.9 2006; všech 55 knih autora. Kniha Příběhy ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY