Svůdnost sociálního experimentu

Svůdnost sociálního experimentu - Lukáš Fasora, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Fasora,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svůdnost sociálního experimentu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svůdnost sociálního experimentu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Fasora,. Číst Svůdnost sociálního experimentu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha autorského kolektivu sestávajícího z tuzemských i zahraničních badatelů a badatelek je věnována dobovým koncepcím nového člověka, které se utvářely v souvislosti s projekty sociálního inženýrství v Evropě 20. století. Nový člověk představoval symbol, vzor a zároveň cíl mnoha myšlenkových hnutí a proudů, které chtěly radikálně transformovat společnost a zároveň dosáhnout vyššího stupně humanity. Dobové obrazy nových mužů a žen předkládaly optimistické vize krásné a šťastné budoucnosti a slibovaly brzké překonání všech stávajících obtíží. Současně byly koncipovány jako protipól starých, údajně překonaných ideálů. Jednotlivé kapitoly této kolektivní monografie se zaměřují na konkrétní podoby nového člověka v různých geografických a časových souřadnicích vymezeného rámce, ovšem nejvíce prostoru je vyhrazeno socialistickým a fašistickým sociálním experimentům.


... ... Arada.cz | Svůdnost sociálního experimentu ... ... EOF ... st sociálního experimentu Autor: Fasora, Lukáš, Hanuš, Jiří a Nečasová, Denisa Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074226069 ISBN: 978-80-7422-606-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 328 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydán...SOUVISEJÍCÍ KNIHY