Demokracie v Americe

Demokracie v Americe - Alexis de Tocqueville | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alexis de Tocqueville
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Demokracie v Americe.pdf


Chcete si knihu přečíst?Demokracie v Americe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alexis de Tocqueville. Číst Demokracie v Americe Online je nyní tak snadné!

POPIS


Alexis de Tocqueville ve svém proslaveném díle Demokracie v Americe (I. díl 1835, II. díl 1840) jako první pochopil rozporuplnou povahu rovnosti a demokracie, její tendenci „požírat samu sebe“ standardizací podmínek i smýšlení až k jakési tyranii většinové průměrnosti, která limituje jedinečnost i kulturu a vede ke konformitě většiny. Předpovídal příchod tržního blahobytu, průmyslové oligarchie, zaopatřovacího pečovatelského státu i nesmyslného byrokratického plánování a směřování k centralizaci. Vystihl všechny podstatné hodnoty západní civilizace, především svár mezi svobodou a rovností i společenský význam náboženské víry, bez níž se ztrácí autorita a jejíž absence nakonec ohrožuje i samu politickou svobodu. Toto Tocquevillovo dílo, stejně prosté a srozumitelné svou esejistickou formou jako hluboké svým chápáním povahy člověka, společnosti a dějin, dodnes platí jako vzor analytické práce.


... Francouzský sociolog Alexis de Tocqueville byl prvním, kdož popsal soustavně rozdíly mezi demokratickými a monarchistickými společnostmi ... US demokracie v latinské Americe ... . Za jeho pobytu ve Spojených státech v letech 1831-1832 analyzoval americký demokratický model, který popsal ve své dvoudílné knize Demokracie v Americe (I. díl: 1835, II. díl: 1840).V ní nastínil zásady fungování amerického ... Alexis de Tocqueville ve svém proslaveném díle Demokracie v Americe (I. díl 1835, II. díl 1840) jako první pochopil rozporuplnou povahu rovnosti a demokracie, její tendenci „požírat samu sebe" standardizací ... Alexis de Tocqueville - Wikipedie ... . díl 1835, II. díl 1840) jako první pochopil rozporuplnou povahu rovnosti a demokracie, její tendenci „požírat samu sebe" standardizací podmínek i smýšlení až k jakési tyranii většinové průměrnosti, která limituje jedinečnost i kulturu a vede ke konformitě většiny. Demokracie (řecky δημοκρατία dēmokratía, doslovně „vláda lidu") je forma vlády, ve které má lid právo volit zákonodárce.Způso...SOUVISEJÍCÍ KNIHY