Úlf a Edda: Ukradený klenot

Úlf a Edda: Ukradený klenot - Kristín Gunnarsdóttir Ragna | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Kristín Gunnarsdóttir Ragna
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Úlf a Edda: Ukradený klenot.pdf


Chcete si knihu přečíst?Úlf a Edda: Ukradený klenot ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kristín Gunnarsdóttir Ragna. Číst Úlf a Edda: Ukradený klenot Online je nyní tak snadné!

POPIS


Začínají letní prázdniny, ale Edda se na ně ani trochu netěší. Kvůli tatínkově nové práci je totiž musí strávit mimo město, ve vesničce jménem Skálholt, která byla kdysi dávno jedním ze dvou sídel islandských biskupů a významným střediskem kultury. Aby toho nebylo málo, dostane Edda na starosti svého mladšího nevlastního bratra Úlfa. Očekávaně nudné léto přestane být nudné ve chvíli, kdy Eddině babičce, věhlasné archeoložce, někdo ukradne drahocenný starožitný klenot. A tak se nevlastní sourozenci Úlf a Edda rozhodnou, že zloděje vypátrají a vzácný kroužek pro babičku znovu získají. Při pronásledování podezřelého objeví pod skálholtským kostelem tajnou podzemní chodbu, která je zavede do úplně jiného světa: světa severských bohů, obrů, bájných zvířat a kouzel. Děti zde v honbě za odcizeným předmětem čeká celá řada mnohdy nebezpečných dobrodružství. Podaří se jim zloděje dopadnout? A jak se vlastně dostanou zpátky domů?


...Ragna Gunnarsdóttir (nar. 1968) je zkušená islandská ilustrátorka dětských knih ... Úlf a Edda. - Catalog of Frantisek Bartos Regional Library ... ... . Úlf a Edda: Ukradený klenot (Úlfur og Edda: Dýrgripurinn, 2016) je její první uveřejněné literární dílo a v roce 2017 za něj byla nominována na Cenu Severské rady za literaturu pro děti a mládež a rovněž na islandskou cenu Fjöruverðlaun, každoročně udělovanou knihám ... ÚLF A EDDA. UKRADENÝ KLENOT. Začínají letní prázdniny, ale Edda se na ně ani trochu netěší. Kvůli tatí ... Úlf a Edda: Ukradený klenot - Kristín Ragna Gunnarsdóttir ... ... . Začínají letní prázdniny, ale Edda se na ně ani trochu netěší. Kvůli tatínkově nové práci je totiž musí strávit mimo město, ve vesničce jménem Skálholt, která byla kdysi dávno jedním ze dvou sídel islandských biskupů a významným střediskem kultury. Očekávaně nudné léto přestane být nudné ve chvíli, kdy Eddině babičce, věhlasné archeoložce, někdo ukradne drahocenný starožitný kleno...SOUVISEJÍCÍ KNIHY