Konkláve: Tajemství papežské volby

Konkláve: Tajemství papežské volby - Hubert Wolf | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Hubert Wolf
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Konkláve: Tajemství papežské volby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Konkláve: Tajemství papežské volby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hubert Wolf. Číst Konkláve: Tajemství papežské volby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Volbu papeže, Kristova zástupce a následovníka apoštola Petra na jeho stolci, provázely v dějinách mnohé problémy. Jak zajistit, aby se na tento akt volitelé v klidu soustředili, jednali podle nejlepšího svědomí, pokud možno bez průtahů, aby se nerozutekli, kde je to pravé místo, kam neproniknou intriky a vlivy představitelů světské moci? Jedině v izolaci v uzavřeném prostoru, tedy v konkláve. Od doby vzniku ve 13. století funguje konkláve podle ustálených principů, z nichž jeden – naprosté utajení interních informací – nebyl vždy naplňován zcela úspěšně. I díky tomu může fundovaný autor čtenáři zprostředkovat některé nečekané, mnohdy bizarní okolnosti a podrobnosti týkající se samotné volby i osobností papežů. Zasvěceně také obeznamuje s místem, kde se tradičně volební akt odehrává, s papežskými symboly a inauguračními rituály. Závěrem v osobité vizi vykresluje podobu volby podle nového dekretu, jak by se mohla odehrát v nedaleké budoucnosti.


...se skrývá v staletém rituálu volby papeže, líčí německý církevní historik Hubert Wolf v poutavé knize Konkláve s podtitulem Tajemství papežské volby ... Konkláve - Tajemství papežské volby - Hubert Wolf ... ... . Fotogalerie 5 Jedna z řádových sester na Svatopetrském náměstí napjatě očekává výsledek středeční volby nového papeže. E-kniha: Konkláve - Tajemství papežské volby - Hubert Wolf. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Konkláve - Wikipedie ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Konkláve Tajemství papežské volby. Přidat recenzi Recenze v médiích (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovan...SOUVISEJÍCÍ KNIHY