Diabetes mellitus 2. typu

Diabetes mellitus 2. typu - Jindřich Olšovský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Olšovský
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Diabetes mellitus 2. typu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Diabetes mellitus 2. typu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Olšovský. Číst Diabetes mellitus 2. typu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Diabetes mellitus je chronické onemocnění, které má za následek vysokou morbiditu, invaliditu a mortalitu v celém světě. Kromě vysokého počtu nositelů tohoto onemocnění je středem pozornosti moderní medicíny i rozvoj chronických komplikací, které zhoršují kvalitu života nemocných, a zkracují i jeho trvání. Diabetes mellitus přináší utrpení milionům nemocných a představuje také obrovskou ekonomickou zátěž pro všechny vyspělé státy světa. Medicínský a farmaceutický výzkum v reakci na tento stav přinesl v posledních dvou desetiletích velký počet nových léků, a to léků nových principiálně, tedy nových lékových skupin. Druhé rozšířené a aktualizované vydání úspěšné knihy našeho předního diabetologa přináší moderní přehled veškeré současně dostupné terapie diabetu, včetně léčby jeho nejzávažnějších komplikací. Kniha vychází ve známé edici Farmakoterapie pro praxi.


...es melitus 2. typu, označovaná také jako cukrovka 2 ... Diabetes mellitus 2. typu | alphamedical.sk ... . typu, non-inzulin-dependentní diabetes mellitus (NIDDM) či cukrovka vznikající v dospělosti, je metabolickou poruchou charakterizovanou zvýšenou hladinou glukózy v krvi při současné rezistenci na inzulin a relativním nedostatku inzulinu. Tím se liší od cukrovky 1. typu, u které v důsledku zániku buněk ... Diabetes 2. typu sa častejšie vyskytuje u dospelých ľudí vyššieho veku. Stále častejšie sa ale diagnostikuje už aj u mla ... Komplikace diabetu mellitu - WikiSkripta ... . Stále častejšie sa ale diagnostikuje už aj u mladých ľudí a občas aj u detí. Cukrovka 2. typu vzniká v dôsledku nedostatočnej sekrécie inzulínu v beta bunkách pankreasu. Znížená sekrécia inzulínu nestačí na pokrytie potrieb organizmu, najmä po jedle. Keď je diabetes mellitus 2. typu diagnostikovaný včas, je tu istá možnosť ovplyvniť hladinu krvného cukru len vhodnou stravou. Potrebná je k tomu sebakontrola, veľká dávka disciplinovanosti a chuť zmeniť to, čo sa zm...SOUVISEJÍCÍ KNIHY