Sebrané básně II

Sebrané básně II - Petr Král | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Král
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sebrané básně II.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sebrané básně II ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Král. Číst Sebrané básně II Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tvorba Petra Krále, pokrývající dnes už časovou rozlohu půl století, byla dosud vydávána jen na přeskáčku a v nestejnoro- dém edičním zpracování; vinu na tom nesla i cenzura, jíž byl autor po léta vystaven (napřed jako „surrealista“, potom jako exulant), a která vydávání jeho díla značně zdržela. Až jeho souborné vydání by tak mělo dovolit uchopit je jako celek a uči- nit zjevnou jeho vnitřní celistvost i zvláštní cestu – nedílně tvůrčí a lidskou –, kterou ve své návaznosti představuje. Toto souborné vydání Králových básní je rozvrženo do čtyř svazků a jeho editorem je sám autor. Básně tu poprvé vychá- zejí chronologicky, v pořadí, v němž vznikaly, většina z nich tu až teď je prezentována v definitivní podobě; nových – a koneč- ných – úprav doznala i kompozice některých celků. Do edič- ního komentáře na konci každého svazku jsou zařazeny také autorské předmluvy nebo doslovy, které básně doprovázely v prvním vydání. Od (post)surrealismu k „pěší metafysice“, tak bývá charak-terizován autorův vývoj. Souborné vydání básní by mělo tuto formulku naplnit konkrétním obsahem a zároveň Královo dílo ukázat jako komplexní celek, který na prostou formulku nelze převést.


...ihu Sebrané básně II (Petr Kral) s 30 % slevou za 384 Kč v ověřeném obchodě ... Knihy basne ii - Heureka.cz ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Sebrané básně II Autor: Král, Petr Nakladatel: Větrné mlýny EAN: 9788074431753 ISBN: 978-80-7443-175-3 Originál: Sebrané básně II Popis: 1× kniha, brožovaná, 616 stran, česky Rozměry: 15,5 × 19,5 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Sebrané básně II Petr Kral. Kód: 19421192. Aktuální vydání reno ... Basne (ii) - Vyhledávání na Heureka.cz ... . vydání) Sebrané básně II Petr Kral. Kód: 19421192. Aktuální vydání renomovaného časopisu dTest zdarma k objednávce. Jazyk: Čeština Vazba: Brožovan ... Větrné mlýny , s.r.o. Sebrané básně II. Tvorba Petra Krále, pokrývající dnes už časov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY