Opuštěná rota: Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách

Opuštěná rota: Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách - Gregg Zoroya | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gregg Zoroya
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Opuštěná rota: Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Opuštěná rota: Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gregg Zoroya. Číst Opuštěná rota: Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Koncem roku 2007 přijela do východního Afghánistánu jediná rota amerických výsadkářů, která si říkala „Chosen Few“. Očekávali, že si získají srdce a mysli lidí v odlehlých horách a rozšíří působnost afghánské vlády až do této divočiny. Místo toho strávili následujících patnáct měsíců zoufalým bojem. Bránili se neustálým útokům a byli donuceni k pomalému a nepřetržitému ústupu. Stále čelili přesile tálibánských bojovníků, vrhajících se na ně ze všech stran. Jak se pozornost a vojenské zdroje Spojených států přesouvaly do Iráku, na odloučené a útokům vystavené výsadkáře se měsíc za měsícem valila palba reaktivních granátů, raket a kulometů. Jen několik týdnů před návratem domů svedli svůj poslední a nejtužší boj. Blízko vesnice Wantu v provincii Núristán obklíčily asi tři stovky nepřátelských bojovníků přibližně padesát příslušníků roty Chosen Few bránících částečně dobudovanou bojovou základnu. Ten den v červnu 2008 jich devět padlo a více než dvacet utrpělo zranění. Byla to pravděpodobně nejkrvavější bitva války v Afghánistánu. Výsadkáři se vrátili domů zoceleni válkou. Dva z nich byli vyznamenáni Medailí cti. Jejich zážitky všechny navždy změnily.


...l: Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách Koncem roku 2007 přijela do východního Afghánistánu jediná rota amerických výsadkářů, která si říkala "Chosen Few" ... Knihy od: Gregg Zoroya | preskoly.sk ... . Opuštěná rota Boj amerických výsadkářů o přežití v afghánských horách . Gregg Zoroya; ... Očekávali, že si získají srdce a mysli lidí v odlehlých horách a rozšíří působnost afghánské vlády až do této divočiny. Místo toho... Čítaj viac. Na webe 8 dní Koupit Koupit eknihu. Koncem roku 2007 přijela do východního Afghánistánu jediná rota amerických výsadkářů, která si říkala „Chosen Few" ... Opuštěná rota Boj amerických výsadkářů o přežití v ... ... . Místo toho... Čítaj viac. Na webe 8 dní Koupit Koupit eknihu. Koncem roku 2007 přijela do východního Afghánistánu jediná rota amerických výsadkářů, která si říkala „Chosen Few". Očekávali, že si získají srdce a mysli lidí v odlehlých horách a rozšíří působnost afghánské vlády až do této divočiny. Koncem roku 2007 přijela d...SOUVISEJÍCÍ KNIHY