Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky

Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky - Ladislav Grosman | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Grosman
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Grosman. Číst Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhý svazek spisů přináší všechny povídky z prvního vydání knihy Nevěsta, v exilu vydanou povídkovou knihu Hlavou proti zdi, texty publikované pouze časopisecky a zejména dosud nevydané povídky z autorových rukopisů. Ve svých prózách se Grosman vrací na Slovensko doby meziválečné a válečné, zachycuje poválečnou všednodennost a evokuje život v Izraeli v letech sedmdesátých. Tím nejcennějším v tomto svazku je Grosmanovo zobrazení zaniklého meziválečného světa slovenských Židů, v němž prožil své dětství. Knihu uspořádal, k vydání připravil a edičně komentoval Jiří Opelík. – Vychází za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR. Prozaik a scenárista Ladislav Grosman (* 1921 v Humenném – † 1981 v Kironu)pocházel ze slovenské židovské rodiny, dětství a dospívání prožil na východním Slovensku. Za války byl dva roky ve vojenském pracovním táboře, zažil perzekuci i ilegalitu. V září 1945 se přestěhoval do Prahy. Vystudoval Vysokou školu politickou a sociální, doktorát filozofie získal na Fakultě pedagogiky a psychologie UK. Pracoval jako redaktor a lektor v časopisech a nakladatelstvích, v letech 1965–1968 se stal dramaturgem a scenáristou ve Filmovém studiu Barrandov. Knižně debutoval v roce 1965 novelou Obchod na korze, přeloženou posléze do mnoha jazyků. Kniha próz Nevěsta vyšla v Československu až po jeho emigraci do Izraele. V exilu stačil vydat pouze jednu novou knihu Hlavou proti zdi. Od ledna 1969 působil jako lektor slovanských literatur na univerzitě Bar-Ilan poblíž Tel Avivu, těsně před svou smrtí přednášel také scenáristiku a dramaturgii.


...sy Ladislava Grosmana Ladislav Grosman povĂ­dky ... Povídky 2 Ladislav Grosman | Knihkupectví Daniela ... . 1. Grosmann Povidky.indd 1. 3/23/18 9:50 PM Spisy Ladislava Grosmana 2. Povídky. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Kniha: Povídky 2 -- Spisy Ladislava Grosma ... Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky | Dumknihy.cz - knihy ... ... . ... Kniha: Povídky 2 -- Spisy Ladislava Grosmana - Ladislav Grosman. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Spisy Ladislava Grosmana 2 - Povídky - Ladislav Grosman Druh...SOUVISEJÍCÍ KNIHY